Politechnika Poznańska

Centrum Praktyk i Karier
Studentów i Absolwentów

    English version
Menu
Kontakt
Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku
w godzinach 7:30 - 15:00

ul. Piotrowo 3, pok. 327
(budynek z zegarem)
61-138 Poznań
tel 048 61 6652010
fax 048 61 6652770
cpk@put.poznan.pl
Era Inżyniera
www.ei.put.poznan.pl
Wiedza dla gospodarki
http://www.wdg.put.poznan.pl/
KGOW
http://kgow.put.poznan.pl/
Oferty Ernst & Young

Partnerzy
Wojewódzki Urząd Pracy
w Poznaniu
Wojewódzki Urząd Pracy


www.fundacjapp.poznan.pl

www.afera.com.pl

karieria.com.pl

globaltalents.pl

Praca Poznań

Akademia Alana Bita

Księgarnia Między Słowami

Stowarzyszenie Studentów z Niepełnosprawnościami Politechniki Poznańskiej 'Nieprzeciętni'

Job-Tech.pl
 
Galeria
ZESPOŁY Z POLITECHNIKI POZNAŃSKIEJ ZDOMINOWAŁY FINAŁ AKCJI KAMPANII INICJATYW
25-10-2005 (aktualizacja 20-05-2010)


Zespoły z Politechniki Poznańskiej zdominowały finał akcji Kampania Inicjatyw

Finał I Edycji Kompanii Inicjatyw
Studenci Politechniki Poznańskiej najlepsi
w ogólnopolskim Konkursie „Cel – Menedżer”.
Zakończyła się I edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego pod nazwą Kompania Inicjatyw realizowanego przez Kompanię Piwowarską S.A. oraz Stowarzyszenie SIFE Polska.
Integralną częścią projektu był konkurs o nazwie „Cel - Menedżer”, w którym studenci mieli nie tylko zaplanować, ale także wdrożyć opracowany przez siebie projekt, np. wybrać grupę docelową, skoordynować wszystkie działania, pozyskać sponsorów/partnerów, całość udokumentować i zaprezentować. A wszystko to w ramach pojemnego tematu rozwijania umiejętności menedżerskich i przedsiębiorczości. Do konkursu zgłosiło się 168 zespołów złożonych ze studentów reprezentujących 70 uczelni nie tylko z kraju, ale także z zagranicy. W Finale Konkursu, który odbył się w siedzibie Kompanii Piwowarskiej w Poznaniu, wzięło udział 8 zespołów projektowych wybranych wcześniej spośród 46 drużyn, na podstawie przesłanych przez nich raportów konkursowych.
Zwycięzcą konkursu został zespół CSRN - Create Skills Right Now, stworzony przez studentów Politechniki Poznańskiej: Klaudynę Polanowską, Katarzynę Skonieczną, Marię Smykowską oraz Szymona Sowiara, którzy zrealizowali projekt pt. Internet - Antidotum na brak przedsiębiorczości na dzisiejszym rynku pracy. Wszystkim członkom zespołu zostały przyznane dwumiesięczne, płatne staże w Kompanii Piwowarskiej S.A.
Głównym celem naszego projektu było przekazanie osobom bezrobotnym w wieku 40-60 lat wiedzy i umiejętności z zakresu obsługi komputera,  korzystania z zasobów internetowych w celu wyszukiwania informacji o ofertach pracy– mówi Szymon Sowiar. Podczas organizowanych przez nas warsztatów poznaliśmy wielu ludzi, ich sytuacje życiowe, to czego potrzebują, pomagaliśmy im przezwyciężać niepotrzebny opór przed korzystaniem z komputera czy Internetu. Wiele się wszystkim pracy w zespole, rozwiązywania problemów, pokonywania trudności i tego, że jeżeli się naprawdę chce to  nie ma rzeczy niemożliwych – dodaje Marysia Smykowska
Drugie miejsce zajął zespół 4 Poznań, w składzie: Katarzyna Adamczak z poznańskiej Akademii Rolniczej oraz studenci Politechniki Poznańskiej: Mateusz Kania, Maciej Kocik i Marcin Leki. Zrealizowali oni dwa projekty: Rozwój przedsiębiorczości na terenach wiejskich oraz Kreatywność i przedsiębiorczość - czyli poznaj samego siebie
Laureatkami trzeciego miejsca, zostały także studentki Politechniki Poznańskiej - Anna
Jączak oraz Mariola Iwon z zespołu Vinson, które zrealizowały projekt o nazwie Menedżer na szczycie.
Wśród finalistów znaleźli się także studenci innych poznańskich uczelni – Dominika Grzywińska, Natalia Pawlicka, Olgierd Przygodziński i Małgorzata Twardo z Akademii Ekonomicznej oraz Ewelina Marcinkowska z Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości i Małgorzata Śmigielska z Wyższej Szkoły Języków Obcych.
Projekty realizowane przez studentów skierowane były m.in. do licealistów, wychowanków domów dziecka, rolników, studentów, nauczycieli, osób bezrobotnych. Obejmowały min.: organizację szkoleń, warsztatów, debat, gier, tworzenie własnego radia, kręcenie filmów instruktażowych, przygotowywanie poradników i prezentacji. Na ich realizację studenci przeznaczyli tysiące godzin, zaangażowali do współpracy i zarazili swoim entuzjazmem wielu ludzi: lokalnych biznesmenów, wykładowców, przedstawicieli Urzędów Pracy a nawet gwiazdy muzyki hip-hop. Udało im się dotrzeć do kilkuset osób, potrzebujących wsparcia i wskazówek.
To wielka wartość i satysfakcja! Mieliśmy świadomość trudnego tematu, tym bardziej cieszy więc fakt, że tak dużo osób podjęło to wyzwanie, realizując bardzo różnorodne i ambitne projekty. Dwie rzeczy szczególnie zwróciły moją uwagę: ogromna pasja i zaangażowanie studentów oraz fakt, iż wiele spośród projektów zaczęło żyć własnym życiem. Studenci przyznawali, że początkowo robili coś „pod konkurs” lecz później sami szukali możliwości kontynuowania projektów i czerpali z tego dużą satysfakcję. Konkurs umożliwił nam dotarcie do tych aktywnych, ambitnych młodych ludzi, którym się „chce chcieć” i którzy podejmują trudne wyzwania – powiedziała Dorota Kowalczyk, kierownik ds. personalnych.
W uznaniu dla wysokiego poziomu prac, wybranym osobom spośród Finalistów Konkursu, na podstawie rozmów kwalifikacyjnych zostały przyznane dodatkowe miejsca stażowe w działach produkcji, marketingu, HR i sprzedaży.
Program edukacyjny „Kompania Inicjatyw”, dostarczył studentom wielu możliwości zdobycia wiedzy z zakresu rozwijania umiejętności menedżerskich, w tym cech przywódczych, zdolności interpersonalnych oraz nabywania nowych kompetencji i doświadczeń w pracy zespołowej. Kompania Piwowarska podjęła decyzję o kontynuowaniu akcji w następnych latach.
    Copyright © 2004-2008  cpk.put.poznan.pl, All rights reserved Strona stworzona przez CZSK PP